Pytanie ile zarabia diagnosta samochodowy jest dość kontrowersyjne gdyż rozbieżność zarobkowa jest zależna od miejsca wykonywania pracy , stażu pracy jak i rodzaju stacji na której pracujemy.  Jednak przeglądając oferty pracy oraz robiąc wywiad w środowisku diagnostów można stwierdzić, że „prywaciarze” zazwyczaj płacą więcej niż „sieciówki”.

Mniej więcej zarobki  diagnosty samochodowego wyglądają następująco:

– Stacje okręgowe – zarobki od 2 500 do 6 000 na rękę
– Stacje podstawowe – zarobki od 2 500 do 4 000 na rękę

Oczywiście wynagrodzenie to średnia której nie powinniśmy traktować jak gwarantowane pieniądze. Są stacje gdzie zarabia się więcej a są takie gdzie zarabia się nawet ledwo 2 500 zł. Najczęściej wpływ na na te czynnik to dochód stacji i system premiowy który bardzo często jest wyznaczany na podstawie ilości wykonanych badań w danym miesiącu.

Warto też wziąć pod uwagę, że 4 000 zł miesięcznie na rękę za podpisanie się pod stanem technicznym 150 samochodów na rok do przodu to spora odpowiedzialność.  Jakikolwiek wypadek spowodowany przez przeoczenie diagnosty może skończyć się dla diagnosty sporymi problemami a tj. zabranie uprawnienie, zawieszenie uprawnień czy nawet wyrok sądowy.

Kliknij tutaj i zobacz kursy na diagnostę samochodowego.

 

Ile zarabia diagnosta?
3.2 (63%) 20 votes