Zbyt pojemny zbiornik paliwa powodem zatrzymania pojazdu. Kontrola ITD

Dnia 09.04.2019r. na stronie GITD pojawił się ciekawy artykuł który może Cię zainteresować.

Tytuł brzmi:  Nieprawidłowe zbiorniki paliwa

A w artykule znajdziemy:


O 140 litrów paliwa za dużo mogło zmieścić się w zbiornikach przy ciężarówce i naczepie. Za przekroczenie maksymalnej ich pojemności kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy, a macedońskiej firmie transportowej grozi kara pieniężna.

Dalsza część artykułu dostępna jest poniżej:

 

Zespół pojazdów przewożący 22,5 tony ładunku z Macedonii do Polski został zatrzymany do kontroli drogowej przez małopolskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego tuż koło przejścia granicznego w Chyżnem (powiat nowotarski).

Okazało się, że ciągnik siodłowy z naczepą jest wyposażony w zbiorniki paliwa o pojemności przekraczającej dopuszczalne 1500 litrów, co szczegółowo określają przepisy umowy europejskiej o przewozie towarów niebezpiecznych (ADR). Przy ciągniku siodłowym znajdowały się dwa zbiorniki paliwa o pojemności po 710 litrów każdy. Natomiast przy naczepie zamocowany był na stałe i połączony z agregatem chłodniczym zbiornik o pojemności 240 litrów. Łączna pojemność baków wynosiła zatem 1640 litrów.

Kontrola ITD zakończyła się wydaniem kierowcy zakazu dalszej jazdy pojazdami posiadającymi zbiorniki mogące pomieścić zbyt dużą ilość paliwa. Oprócz tego toczy się teraz postępowanie administracyjne wobec przewoźnika w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

A więc przypominamy o konieczności sprawdzania pojemności zbiornika paliwa w tego typu pojazdach 🙂


Źródło: https://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/artykul/news/nieprawidlowe-zbiorniki-paliwa/#prettyPhoto
Zbyt pojemny zbiornik paliwa powodem zatrzymania pojazdu. Kontrola ITD
4.3 (86.67%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *