Rozwiązuj testy na diagnostę samochodowego.


#1: Dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy w okresie od dnia 1 stycznia 1966 r. do dnia 31 grudnia 1994 r. dopuszcza się, aby zderzak lub urządzenia ochronne, zabezpieczające przed wjechaniem pod niego innego pojazdu, NIE może odpowiadać następującym warunkom:

#2: Tablice barwy pomarańczowej w samochodzie ciężarowym przewożącym towary niebezpieczne powinny być umieszczone:

#3: Maksymalny nacisk na oś wynoszący aż 28t dopuszczalny jest w przypadku:

#4: Udział masy na oś lub osie napędowe pojazdu lub zespołu pojazdów nie może być mniejszy niż:

#5: Które z wymienionych pojazdów może ciągnąć przyczepę po przeprowadzonym badaniu dodatkowym na „HAK” i odpowiednim wpisie w dowodzie rejestracyjnym:

#6: Który z wymienionych pojazdow powinien posiadać układ hamowania długotrwałego: (Zgodnie z ADR 2017 bez uwzględnienia przepisów przejściowych podanych pod 1.6.5)

#7: W czasie badania zauważamy, że przewody hamulcowe elastyczne są uszkodzone, ocierają się, są poskręcane lub zbyt krótkie. Czy możemy tą usterkę potraktować jako usterkę drobną ?

#8: Ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny oraz przyczepa przeznaczona do łączenia z tymi pojazdami są zbudowane, wyposażone i utrzymane tak, aby poziom hałasu zewnętrznego mierzony podczas postoju pojazdu silnikowego z odległości 0,5 m nie przekraczał:

#9: Autobus w zakresie kategorii D1 powinien mieć długość co najmniej:

#10: Elementy instalacji nie mogą wystawać poza obrys pojazdu; nie stosuje się to do wlewów paliwa, które mogą wystawać, lecz nie więcej niż o:

Aby rozwiązywać kolejne testy przejdź Tutaj

2 przemyślenia nt. „Rozwiązuj testy na diagnostę samochodowego.”

 1. Witam czy w pytaniu: jakich swiatel nie wymaga sie w pojezdzie zarejestrowanym przes 01 stycznia 1986 nie powinna byc odpowiedz swiatla awaryjne zamiast tablicy rejestracyjnej? Zgodnie z 2022 paragraf 12 ust. 2 pk 1?

  1. Pytanie brzmi: Jakich świateł nie wymaga się w pojeździe zarejestrowanym po raz pierwszy przed 01.01.1986r.:
   Odpowiedź poprawna to: awaryjne.

   OBRAZEK

   Dziękujemy za zgłoszenie. Podobna sytuacja nie powinna się pojawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *